پدر

​به مشکلات بگوخدای بزرگی دارم:

❤️ ” پدر “
❣️پدر که باشی سردت می شود ولی کت بر شانه فرزند می اندازی.

چهره ات خشن می شود و دلت دریایی، آرام نمی گیری تا تکه نانی بیاوری.
❣️پدر که باشی عصا می خواهی ولی نمی گویی .

هر روز خم تر از دیروز، مقابل آینه تمرین محکم ایستادن می کنی.
❣️پدر که باشی حساس می شوی به هرنگاه پرحسرت فرزند به دنیا،

تمام وجود خودت را محکوم آرزوهایش می کنی!
❣️پدر که باشی به جرم پدر بودنت حکم همیشه دویدن را برایت بریده اند ،

بی هیچ اعتراضی به حکم ، فقط می دوی و درتنهایی ات نفسی تازه می کنی.
❣️پدر که باشی در بهشتی که زیر پای تو نبود هم دلهره هایت را مرور می کنی…
♥️” تقدیم به همه پدران دنیا»♥️

حکم ذوالفقار

​📢 فرمانده کل قوا در مراسم اعطای نشان ذوالفقار به سردار سرلشکر سلیمانی:

🌷 مجاهدت در راه خدا با این پاداش‌های دنیایی قابل جبران نیست

👈 جمهوری اسلامی سالهای سال با ایشان کار دارد

‌‌

🔻 رهبرانقلاب: مجاهدتهای در راه خدا با این چیزها قابل مقابله و قابل جبران نیست. خدای متعال میفرماید: «إِنَّ اللهَ اشْتَرَىٰ مِنَ الْمُؤْمِنِینَ أَنفُسَهُمْ وَ أَمْوَالَهُم بِأَنَّ لَهُمُ الْجَنَّةَ یُقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِ اللهِ فَیَقْتُلُونَ وَ یُقْتَلُونَ»(۱) آنچه در برابر مجاهدت در راه خدا وجود دارد و خدای متعال در مقابل تقدیم کردن و روی دست گرفتن جان و مال در راه خدا قرار داده، بهشت است، رضای خدا است.

‌‌

🔹️ آن چیزهایی که در دست و بال ما است -چه تشکّر زبانی‌مان، چه تشکّر عملی‌مان، چه نشانمان، چه درجه‌ای که میدهیم- چیزهایی است که بر حسب محاسبات مادّیِ دنیایی قابل ذکر است امّا بر حسب محاسبات معنوی و الهی قابل ذکر نیست. الحمدلله همه‌ی شماها این مجاهدتها را کردید، تلاش کردید.

‌‌

👈 الحمدلله خدای متعال به این برادر بسیار عزیزمان -آقای سلیمانی- هم توفیق داده. ایشان بارها، بارها، بارها جان خودشان را در معرض تهاجم دشمن قرار داده‌اند، در راه خدا، برای خدا و مخلصاً لله؛ و مجاهدت کرده‌اند.

‌‌

🔺️ ان‌شاءالله خدای متعال به ایشان اجر بدهد و تفضّل کند و زندگی ایشان را با سعادت، و عاقبت ایشان را با شهادت قرار بدهد، البتّه نه حالا. هنوز سالها جمهوری اسلامی با ایشان(۲) کار دارد. امّا بالاخره آخرش ان‌شاءالله شهادت باشد. ان‌شاءالله مبارکتان باشد. ۹۷/۱۲/۱۹

‌‌

۱) سوره‌ی توبه، بخشی از آیه‌ی ۱۱۱: «درحقیقت، خدا از مؤمنان، جان و مالشان را به [بهای] اینکه بهشت برای آنان باشد، خریده است؛ همان کسانی که در راه خدا میجنگند و میکُشند و کشته میشوند. …»

۲) سردار سرلشکر پاسدار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

سخنرانی رئیس جدید قوه قضائیه

 

🔺رئیس جدید قوه قضائیه: جنس پرونده‌های فساد یکی است. این یعنی ساختارهای ما اشکال دارد. باید ساختارهای فسادزا اصلاح شود.

🔹در بروز فساد همیشه نباید فرد متهم را تعقیب کنیم. قصورها و عدم پیش‌بینی‌های لازم نیز قابل پیگیری است

🔹قوه قضاییه در شرایط اقتصادی فعلی در کنار دولت و مجلس خواهد بود

🔹در برابر آنچه مدعیان حقوق بشر بیان می‌کنند خصوصا در قالب سازمان‌های بین‌المللی، خودشان در جایگاه متهم هستند. لیست بلندی از نقض حقوق بشر در کارنامه آنهاست.

🔹در رابطه با احکام نورانی اسلام، مساله مهم تنویر افکار عمومی است. در این چهل ساله در این زمینه نقص داشته‌ایم

🔹امروز به برکت انقلاب و خون شهیدان و ایثارگران و مدیریت مثال‌زدنی رهبر معظم انقلاب و حضور همه نیروهای مسلح، کشور ما از امن‌ترین کشورهاست اما تهدید وجود دارد. ما موضوع امنیت را از مهم‌ترین مسائل می‌دانیم. در برابر جرایم خشن، سازمان یافته و هر گونه اخلال در امنیت به هیچ عنوان کوتاه نخواهیم آمد.

 

رو زمان را با قرآن شروع کنیم

 

 

🌹🌿پرچم حق بر زمین نمی ماند

 

سوره 47. محمد آيه 38    

«ها أَنْتُم  .. …..وَإِن تَتَوَلَّوْاْ يَسْتَبْدِلْ قَوْماً غَيْرَكُمْ ثُمَّ لَا يَكُونُواْ أَمْثَالَكُم»  

آگاه باشید! و اگر روى بگردانید، قومى غیر شما را جانشین شما مىكند كه آنان مثل شما (سست ایمان و بخیل) نباشند.

 

🌹پيام ها  

  

1-   پرچم اسلام زمین نمی ماند ، گرچه شما آن را بر سر دست نگیرید. «ان تتولّوا یستبدل قوماً غیركم»

2-   زمین، هرگز از افراد صالح خالى نخواهد ماند. «یستبدل قوماً غیركم ثمّ لایكونوا امثالكم» (سنّت الهى آن است كه زمین خالى از حجّت نباشد.)

 

🌿🌹آیه الله جوادی آملی  تفسير سوره حدید جلسه 8 (تدریس:مشهد مقدس)

 

﴿وَ إِنْ تَتَوَلَّوْا يَسْتَبْدِلْ قَوْمًا غَيْرَكُمْ ثُمَّ لا يَكُونُوا أَمْثالَكُمْ﴾ شما اگر برگشتيد اعراض كرديد و اسلام را ياري نكرديد اين‌چنين نيست كه اين دين خاموش بشود اين دين خاموش‌ شدني نيست خدا عده ديگر را اعزام مي‌كند كه همانند شما سرد نيستند گرم‌اند و ياور دين‌اند . بنابراين چه بهتر كه اين دين كه يقيناً مي‌ماند تا حضرت ظهور كند به دست ما زنده بشود نه به دست ديگران 

در اين ادعيه به ما آموختند فكرتان بلند باشد بگوييد خدا تو كه دينت را ياري مي‌كني و دست از دينت برنمي‌داري بگذار آن توفيق نصيب ما بشود كه دينت به دست ما زنده و آبياري بشود نه به دست ديگران در ادعيه ماه مبارك رمضان است «وَاجْعَلْني مِمَّنْ تَنْتَصِرُ بِهِ لِدينِكَ وَلا تَسْتَبْدِلْ بي غَيْري» مرا آن توفيق بده كه ناصر دين تو باشم آن طور نباشد كه ديگران جنگ كفر عليه باطل را به پيروزي برسانند من ناظر تماشا و در تشييعشان شركت كنم اين نباشد 

 خدا منتي بر شما گذاشت كه شما را به اين مبارزه دعوت كرد و الا ﴿لَوْ يَشاءُ اللّهُ لاَنْتَصَرَ مِنْهُمْ وَ لكِنْ لِيَبْلُوَا بَعْضَكُمْ بِبَعْضٍ﴾ اگر خداي متعالي مي‌خواست از آنها انتصار و انتقام مي‌گرفت و زمينه پيروزي اسلام را فراهم مي‌كرد منتها خدا مي‌خواهد شما را بيازمايد ببينيد كه شما تا چه حدي او را ياري مي‌كنيد.

صحبت های آقا

🔘 صحبت هایی از حضرت آقا که دست به دست می شود

 

🔹 رهبر انقلاب در دیدار اعضای موسسه عالی فقه و علوم اسلامی: مواظب باشید جهت‌گیری انقلابی، مقهور هیچ کدام از این شاخصها و مهمّات کار این مؤسّسه قرار نگیرد؛ جهت‌گیری انقلابی. طلبه‌ی ما، استاد ما، فاضل ما، عالِم ما، مرجع ما اگر چنانچه معتقد به این تحوّل عظیمی که اسمش انقلاب است، بود، به درد این کشور خواهد خورد. اگر معتقد به این نبود، به درد کشور نمیخورد، به درد جمهوری اسلامی نمیخورد؛ باید معتقد باشد.

 

🔸 اینکه بنده میگویم حوزه‌ی انقلابی، معنایش این نیست که حالا حتماً در مثلاً فلان جا شعار [بدهد]؛ حالا یک وقت لازم هم باشد، شعار هم باید داد؛ بنده هم گاهی که لازم است، شعار میدهم لکن مهم این است که عمیقاً از بن دندان معتقد باشد که این تحوّلی که در این کشور اتفاق افتاده، باید همچنان ادامه پیدا بکند. ۱۳۹۷/۱۲/۱۳

1 2